نسل پنجم USTER® TENSOJET 5 به بازار آمد.

ننسل پنجم جديد USTER® TENSOJET 5  قابليت پيش بيني و اندازه گيري استحکام نخ در فرآيندها را داراست. کيفيت نخ براي توليدکنندگان نخ بسيار مهم است و بايد داراي ظاهر و عملکرد مناسبي باشند. با راه‌اندازي نسل جديد USTER® TENSOJET 5 در سال ۲۰۱۸ بسته کاملي از تست هاي کشش شامل اندازه‌گيري دقيق استحکام نخ با حفظ کيفيت آن قابليت اجرا پيدا کرد. اين دستگاه در حال حاضر، يکي از قوي ترين و جامع ترين دستگاه‌هاي تست کشش است که معرفي شده است و مي تواند با سرعت m/min 400 کار کند. اين سرعت بالا در واقع موجب تنش ديناميکي روي نخ ها در طي فرآيند بافندگي و باعث منحصر به فرد شدن سيستم اندازه گيري کشش مي شود. اين دستگاه استانداردي براي پيش بيني قابليت بافندگي و ارائه پيش بيني دقيقي از رفتار نخ در عمليات بعدي، به ويژه در ماشين آلات بافندگي با کارايي بالا است.

USTER® TENSOJET 5 در هر ساعت ۳۰۰۰۰ تست را انجام مي دهد که اطلاعات دقيقي را از طريق اندازه گيري هاي گسترده و سريع ارائه مي دهد. اين حجم بزرگ از اطلاعات، اين امکان را براي سيستم فراهم مي کند تا مکان هاي ضعيف در نخ را پيش بيني کند.

اولويت اول در توليد نخ قابليت مقاوم سازي آن در فرآيندهاي پايين دست است بدون اينکه تاثيري در بهره وري توليد ايجاد شود.

لازم به ذکر است که در مصارف نهايي همچون پارچه، سرعت بالاي دستگاه بافندگي تاري و پودي يا حلقوي بيشترين نيروي تنش-کرنش را به نخ اعمال مي‌کند. بنابراين خواصي همچون استحکام و ازدياد طول نخ بايد مناسب براي توليد پارچه و همچنين استفاده نهايي باشد. از اين رو براي جلوگيري از پارگي نخ يا آسيب رسيدن به نخ در حين بافندگي، حداقل دو خصوصيت استحکام و ازدياد طول مورد نياز است. به همين دليل مقدار دقيق استحکام کششي از اهميت بالايي برخوردارست، خصوصاً براي نخ هاي تار که تحت تنش زياد قرار مي گيرند.

کنترل نهايي فرآيند با اتصال به USTER® TESTER 6 انجام مي شود. نتايج يکپارچه USTER® TESTER 6 به کاربران امکان استفاده از هشداردهنده هاي هوشمند را از طريق مرکز تست  جامع مي دهد. گزارش هاي هوشمند نتايج حاصل از مشاهدات و تستهاي کششي را يکپارچه نموده و نماي کلي از کيفيت محصولي که توليد خواهد شد را ارائه مي دهد. تجزيه و تحليل داده ها از طريق دستگاه هاي آزمايشگاهي متصل به آن اجازه تصميم گيري سريع را براي توليدکننده فراهم  نموده و رضايت مشتري را از نخي که دريافت مي کند تضمين مي نمايد. به اين ترتيب مرکز تست جامع قصد دارد يک سيستم بدون نقص براي توليد کنندگان نخ توليد کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.